WILLIAM PROUDFOOT, olja på duk, signerad och daterad -74.
"Sunday Morning". Bildens storlek 57 x 44 cm.
Ytslitage. Krackelyrer. Mindre färgbortfall. Mindre hål i duk med retusch.