SPEGEL MED KONSOLBORD, märkt G&T, 1900-talets andra hälft.

Spegel med fasettslipat glas. Ram med infällda spegelglas.
Konsolbord med marmorskiva. Svängda ben. Längd 61 cm. Djup 26 cm. Höjd 60 cm.
Spegel, höjd 116 cm. Bredd 53.

Slitage. Märken och repor. Lagning på kantglaset på konsolbordet.

Utropspris
2 000 SEK