PRESIDENT HARRY S. TRUMAN (1884-1972), autograf i memorboken "Year of Decisions", New York 1955.

Presidentens autograf med tillskrift och hälsning, daterad 21/12 - 59. Helklotband med pappersomslag.

Slitage, pappersomslag med riss och missfärgning. Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
1 500 SEK