Carl Gustaf Ulfsparre af Broxvik

(Sverige, 1790-1862)
(Sverige, 1790-1862)

CARL GUSTAF ULFSPARRE AF BROXVIK, Akvareller/Gouacher, 5 st, en signerad CGU och daterad 1847.

Degernäs, Örebro slott, Vid Elfstorp i Närke, Stjernarp och Stegeborg. Ca 14 x 21 cm.

Ej examinerade ur sina ramar. Fläckar, missfärgade.

Utropspris
6 000 SEK