TAKLAMPA, "Optima", Hans Due, Fog & Morup, 1900-talets andra hälft.

Vitlackad metall med röda detaljer. Diameter 50. Höjd 25 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK