Madeleine Pyk – en samling F769

FICKUR, 18 k guld samt silver. Vikt ca 27 g.

Cylinderur. Vit urtavla med romeska siffror, diameter ca 3,5 cm. Boett med dekor i guld samt emalj. Numrerad 32821. Boett märkt "echappement a cylindre quatre trous en rubis" samt "Aiguilles"

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK