TETE-A-TETE, 6 delar, porslin, 1800-talets första hälft.

Dekor av figurscener, delvis förgyllda. Kaffekanna, mjölkanna, bonbonjär, skål och två koppar med fat. Höjd 7 - 17 cm.

Slitage, färgbortfall. Kaffekanna med lagning, lock till bonbonjär med omfattande lagning,

Utropspris
3 000 SEK