Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, etsning, Stockholm 1915, signerad.

"Man i kappa (Konstnären Arvid Knöppel)" II état. Ca 18,7x14,2 cm.

Något gulnad. Mindre fläckar. Missfärgning. Bär skrift. Oramad.

Haskel 33.

Utropspris
1 500 SEK