GOLVSPEGEL, empire 1800-talets första hälft.

Fanerad i mahogny. Dekor i förgylld mässing. Nedtill flankerad av kolonnetter. Tudelat kvicksilverglas. Höjd ca 251, bredd ca 104 cm.

Slitage. Fanerskador. Anlupet glas. Förstärkt.

Utropspris
6 000 SEK