FIGURINER, 17 st, glas, Svenskt glas, Världsnaturfonden WWF utgivna mellan 1973–1987, upplaga om 8000ex.

Olika formgivare, bland annat Olle Alberius, Paul Hoff, Göran Wärff mfl. Prewalskis häst, Noshörning, Stenbock, Igelkott, Valross, Utter, Pilgrimsfalk, Gepard, Blåval, Myskoxe, Lövgroda, Orangutang, Elefant, Fjällräv, Isbjörn, Karp, Panda. Certifikat medföljer. Höjd 3,5-18cm.

Slitage. Repor. Certifikat ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

225. Jacob Felländer, "Los Angeles, Hong Kong, Bombay", 2011.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK