Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

GOLVLAMPA, Elis Bergh, C.G. Hallberg, Stockholm ca 1925

Försilvrad metall. Foten stämplad C.G. HALLBERG under krona. Höjd 196 cm.

Slitage på försilvring, repor, ej funktionstestad.

Utropspris
10 000 SEK