KUNGLIGA VYKORT, 4 st, skrivna av Prinsessan Ingrid av Sverige, 1920-tal. Signerade.

Två med motiv från Sofiero är daterade 1928 och avsända därifrån, ett med motiv av Stockholms slott, ett kort med julhälsning har motiv av Prinsessan Ingrid och hennes skotska terrier på Ulriksdals terass. Bladstorlek 13,5 x 9 cm och något mindre.

Slitage, gulnade, smärre fläckar, ett med större veck.

Utropspris
1 800 SEK