AFFISCH, Eugen Hartung, efter, 1900-talets första hälft.
"Der Automobil Club der Schweiz Dir: Die Gefahren der Strasse bei Nacht". Bildstorlek 66,5 X 86,5 cm.
Spår av veck. Små skador och fläckar. En bit av pappret saknas i nedre högra hörnet. Ej examinerad ur ram.