Nystilar

Nystilar

SKRIVBORD, 1700-tal.

Uppsats. Beslag i mässing. Dekor a av bland annat svärtade detaljer. Längd ca 116, djup ca 63, höjd ca 78-99 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken/fanérskador. Renoverad och kompletterad, bland annat senare ben. Nyckel finns.

Utropspris
5 000 SEK