PIEDESTALER, 2 st snarlika, empirestil, 1900-talets andra hälft.

Bronserade, fyra bladhölstrade ben med skiva resp sockel av sten, lejontassar. Bredd 28, djup 28, höjd 65 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK