SKRIVBORD med STOL, jugend, 1900-talets början.

Skrivbord fanerad med mahogny. Två hurtsar med skåpsdörrar, bakomliggande lådor respektive fack. Skiva med tre lådor. Lös glasskiva till skivan medföljer. Bredd 140, djup 79, höjd 78cm. Skrivbordsstol med grön konstlädersits, genombruten rygg.

Bruksslitage. Repor. Märken. Fanerskador. Stol med repor, märken, kompletterad, något ranglig. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK