SKRIVBORDSUPPSATS, 3 delar, märkt. Sannolikt Ryssland, 1900-talets första hälft.

Brons. I form av arbetande man, flankerad av två behållare med gångjärnsförsedda lock (höjd ca 33 cm) Brevsprätt, skaft med avslutande manshuvud (längd ca 28 cm). Brevpress. Märkt (längd ca 12 cm).

Bruksslitage, repor och märken. Brevpress med mindre skador. Brevsprätt med mindre bucklor.

Utropspris
4 500 SEK