NATTLÅDA PÅ BENSTÄLLNING, daterad 1756.

Olika träslag med intarsiadekor. Svarvade ben. Längd 56, bredd 47, höjd 74,5 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, sprickor, fläckar, lagningar, glipor. Mögel. Omfattande renovering och komplettering. Defekt lås.

Utropspris
2 000 SEK