CIGARETTETUI OCH PILLERDOSA, silver, Ryssland och Finland, 1900-talets början

Cigarettetuiet med niello dekor, storlek 7x8 cm. Pillerdosans diameter 4,5 cm.

Bruksslitage, cigarettetuiet kraftigt korroderat och rostat på insidan.

Utropspris
150 EUR