BARNSTOL / BORD och STOL , funkis, 1900-talets första hälft.

Björk. Barnstol, rygghöjd 81 cm, sitthöjd 59 cm. Kan transformeras till bord och stol för lekande barn, längd 70 cm, rygghöjd 45 cm, sitthöjd 22 cm.

Sedvanligt slitage, fanerskador, rost på metalldelarna.

Utropspris
200 EUR