SKÅL PÅ FOT, silver, Georg Jensen samt stämplar för K Anderson, Stockholm 1925. Vikt ca 562 gram.

Slät modell, hamrad dekor. Vriden pelare med pärlband, Skål med reliefdekor av bär och bladverk. Diameter 19,5. Höjd 18 cm.

Fot med monogram och datering. Några repor. Mynning med bucklor.

Utropspris
13 000 SEK