GLASSERVIS, 17 delar, "Strikt", Bengt Orup, Johansfors Glasbruk, modellen formgiven 1953

Randdekor i olika färger. Tre höga glas, åtta selterglas, sex glas på fot. Höjd 8-18 cm.

Bruksslitage, ett glas med kantnagg.

Utropspris
3 000 SEK