VATTENPUMP, gjutjärn, Park & Co Göteborg, omkring 1900.

Märkt. Längd ca 40, bredd ca 16, höjd ca 112 cm.

Bruksslitage, repor och märken/stötskador. Rostangrepp. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK