STEKHUV med VÄRMEFAT, metall och flintgods, 1900-talets första hälft.

Oval form med hänklar i sidorna. Värmefat i flintgods, tappkran för varmvatten. Längd 47 cm inkl hänklar.

Bruksslitage, repor, anlöpningar, bucklor. Flintgods med krackeleringar samt missfärgningar.

Utropspris
1 500 SEK