GAFFLAR 12 st SAMT 10 TESKEDAR, silver, Johan Edvard Fagerroos, Helsingfors 1860. Tot ca 1176 gram.

Slät modell med graverade initialer, längd 20 resp 15 cm.

Slitage, repor, några gafflar med sneda tenar.

Utropspris
3 000 SEK