Arne Jones E1299

SKOLPLANSCHER, 3 st, Akademiska Bokhandeln, Helsingfors, 1900-talets första hälft.

Numrerade 561, 712 och 784. Zoologiska tavlor. "Hvalross", "Pelikan" och "Husfluga, trädlus, jungfruslända, grässhoppa". Helsingfors stads stämpel a tergo. 66-67 x 85-88 cm.

Bruksslitage, skador, sköra.

Utropspris
150 EUR