POKAL OCH STRÖSKED, silver, bland annat Carl Berg, Norrköping, 1777. Total vikt ca 261g.

Ströskeden Carl Berg, fiolskaft, längd 20cm. Pokal av Henry Holland, London, 1870, höjd 16cm.

Pokal med svag gravyr. Slitage. Repor. Pokal med smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK