594550
Arne Jacobsen
(1902-1971)
 mågen", arne jacobsen, fritz hansen, 1970

STOL, "Måsen / Mågen", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 1970.

Formböjt, lackerat trä samt benställning i metall med plastfötter. Broschyr/affisch för Andreas Eriksson Collection medföljer.

Slitage, repor, skada på¨en plastfot, anlupningar.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK