CHOKLADKOPP med FAT, Gardner, Ryssland, 1800-talets sista kvartal.

Dekor i form av kvinnofigurer. Polykrom glasyr, delvis förgylld. Höjd 13,5 cm. Fat, diameter ca 16 cm.

Förgyllning med slitage.

Utropspris
2 500 SEK