FOTOGRAFI FÖRSTÄLLANDE CARL LARSSON, reliefstämplad "A.Blomberg Kgl hoffotograf, Stockhom 1908".

Silverplatina reproduktion daterad 1908. Bildstrl inkl. originalram: 47x40

Ingår i Stockholms Stadsmuseums fotografisamling: Negativ nr: E 8764.

Slitage, smärre skador, enstaka retusch. Ej examinerad ur ram.

Rolf Söderberg: "Stockholmsliv i Anton Blombergs bilder 1893-1914.

Utropspris
3 000 SEK