Spineller ca 24,55 resp ca 2,73 ct. Total längd med dubbelvikt kedja ca 26,5 cm. Ringen med storlek 18.
Bruksslitage. Hänget och kedjan med mindre repor och märken. Ringen med repor och märken, spinellen med kantnagg.