Arne Jones E1299

SOFFBORD, glas och mässing, omkring 1900-talets sista kvartal.

Ovalt. Stomme i mässing uppbärande två ovala glasskivor. Ben i mässing och massivt klarglas avslutande i tassfötter nedtill, i klot upptill. Höjd 47, längd 113, bredd 79 cm.

Slitage. Smärre repor. Ett klot löst.

Utropspris
2 500 SEK