SÅSSKÅL MED FAT, silver, Adolf Zethelius resp Firma Möllenborg, Stockholm 1811 resp 1911. Vikt tot ca 435 gram.

Rund skål med utvikt mynning, rund fot, invändigt förgylld, diam 13,5, runt fat diam 17 cm. Höjd 8 cm.

Slitage, graverat monogram samt lodangivelse på skålen. Skålen med bucklor. Fatet senare.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

801. Antonio Saura, Porträtt.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK