FAT, porslin, Japan, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av blommor i reserver. Diameter 32 cm, höjd 6 cm.

Slitage. Glasyrmistor. Spegeln med ställvis hårdare slitage.

Utropspris
3 000 SEK