SLAGBORD, "Maria Flap", Bruno Mathsson, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med masurbjörk. Total längd 273. Bredd 90. Höjd 72 cm.

Repor, slitage.

Utropspris
8 000 SEK