LAMPBORD, 1900-talets fjärde kvartal.

Underrede i gulmetall med svängda, bladhölstrade ben. Skiva i troligen onyx. Längd 64 cm, bredd 44 cm, höjd 41 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Nagg. Repor. Sprickor.

Utropspris
1 500 SEK