VITRINSKÅP, Louis Seize-stil, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt. Dekor av intarsia. Profilerad form. Beslag av mässing. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 88. Djup 47. Höjd 168 cm. Nyckel finns.

Övre skiva saknas. Smärre fanerskador. Torrsprickor. Repor och märken.

Utropspris
7 000 SEK