Madeleine Pyk – en samling F769
642473

KLACKRINGAR, 2 st, olika guldhalter, 1900-talets andra hälft. Total vikt ca 12,35 g.

Ring, 15K guld med åttkantslipad hematit, Turku, Finland, 1962. Storlek 64,5/20,5. Ring, 18K guld, Wiktorsson & Arnesson, Sävsjö, 1993.

Bruksslitage. Mindre sprickor.

Utropspris
2 500 SEK