TEKOPPAR MED FAT, 10 st, porslin, KPM, Königliche Porzellanmanufaktur, Berlin 1870-1945.

Blå med förgyllda dekor, invändigt vita. Koppens diameter 10 cm, fatets diameter 16 cm.

Bruksslitage. Förgyllningen ställvis sliten.

Utropspris
150 EUR