BORD med LÅDA, 1800-talets andra hälft.

Front med låda. Svarvade ben. Längd 90 cm. Bredd 49 cm. Höjd 76 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Bär spår av bemålning.

Utropspris
1 500 SEK