Madeleine Pyk – en samling F769

TOILETTEBORD med SPEGEL, Art deco, 1900-talets första hälft.

Bordet i grön, blå- och svartlackerat trä. Stomme av stålrör. Längd 89, bredd 32 och höjd 74 cm. Spegeln tredelad, blålackerat trä längd 37+19+19 och höjd 65 cm.

Slitage. Anlupet. Färgslitage. Repor och märken. Spegeln med fanérskador. Spegeln senare.

Utropspris
2 000 SEK