UNIFORM med TILLBEHÖR, för överste löjtnant vid I16 Halmstad, bla m/1886

Jacka, rygglängd ca 80, axelbredd ca 44, innerarmslängd ca 47cm. Byxor, längd 111cm, midjemått ca 86cm. 4 epåletter för kapten respektive överste löjtnant, 3 olika bälten, ett par handskar, mössa m/1865-1899 medföljande plym med vapenplåt, parti lösa gradbetäckningar.

Bruksslitage. Gulnat foder. Smuts. Smärre skador. Ett bälte med hårt slitage. Skadade sömmar.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

620. Nils Kreuger, "Strand vid Kalmar" (Johanneslund).
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
9 000

ditt bud
Fair warning
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
9 000 SEK