SKRIVBORD samt STOL, England 1800-talets slut.

Skrivbord två lådor i sargen, randintarsiadekor, skinnklädd bordsyta. Bredd 107 cm, djup 59 cm, höjd 75 cm.
Stol, faststoppad klädsel, randintarsia, bredd 51 cm, sitthöjd ca 48 cm, tot. höjd 99 cm.

Märkbara skador, draghandtag medföljer separat, senare förstärkningar och skruvar.

Utropspris
300 EUR