LÄKARSKÅP, 1900-talets andra hälft.

Lackerad plåt. Glasade sidopartier samt skåpsdörrar. Fyra hyllplan i glas samt tre krokar. Längd 94 cm, bredd 47 cm, höjd 175 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Nagg och avslag. Repor, rostangrepp och färgbortfall. Färgfläckar. Senare lackering. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK