Harald GIERSING

(Danmark, 1881-1927)
Harald GIERSING
(Danmark, 1881-1927)

HARALD GIERSING, Olja på duk. monogramsignerad.

Landskap med hus. Ca 52 x 61 cm.

Slitage, repor och märken. Bristande montering av båda ram och duk. Slapp duk med skålbildning. Fläckar.

Proveniens

Tidigare i Bror Hjorths samling.

Utropspris
20 000 SEK