HARALD GIERSING, Olja på duk. monogramsignerad.
Landskap med hus. Ca 52 x 61 cm.
Slitage, repor och märken. Bristande montering av båda ram och duk. Slapp duk med skålbildning. Fläckar.
Tidigare i Bror Hjorths samling.