ETT PARTI SILVERMYNT, 8 st, 1800-1900-tal samt, 1 st, DALER.

2 st, Kina 1930-tal. 2 st Osmanska imperiet, 1800-talets andra hälft och 1900-talets första hälft. 1 st, Palestina, 1927. 1 st, Indien, 1900-talets första hälft. 1 st, Maria Theresia daler. 2 st oidentifierade mynt.

Åldersrelaterat slitage och skador. Ej genomgångna.

Utropspris
150 EUR