PARTI ELASTOLINFIGURER och TENNSOLDATER, ca 75 delar, Tyskland, 1900-tal.

Soldater samt hästar i elastolin. Vagnar i plåt samt tygtält. Ca 45 delar. Tennfigurer föreställande soldater och indianer. Enstaka bemålade. Ca 30 delar.

Hårt slitage. Skador, repor och färgbortfall. Lagningar. Delar saknas.

Utropspris
1 500 SEK