SOCKERTÅNG OCH SAX, silver, bl a S:t Petersburg 1840-tal.

Sockertång förgyllt silver, vikt 54 g, längd 15 cm. Längd sax 13 cm, blad av stål, finska kontrollstämplar 1937. 2 Små saltskedar medföljer.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
150 EUR