SKÅL, stengods, Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-tal.

Gul glasyr. Diameter 32 cm, höjd 9 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Krackelyrer.

Utropspris
2 000 SEK