TAKLAMPA, Carl Fagerlund, Orrefors/Lyfa, 1900-talets andra hälft.

För sex ljuspunkter, rund, stomme av mässing, kupa av formgjutet glas, etikettmärkt, diameter 40 cm.

Ej funktionstestad, nagg på glaset vid fästet.

Utropspris
2 000 SEK